Whiteout

RolePlay Server

Rules and Guidance

 

 

IMPORTANT

 • Minimum age requirement to play in our server is 16. Administration reserves the right to make exceptions for younger players;
 • If any problems occur between players, do not try to resolve them if you are not capable of doing so without negative attitude towards each other and creating toxic atmosphere in the project (especially IC) and any platform related to it. Contact project team which is always ready to sort out any problems as smooth as possible.;

 

 • Žaisdami privalote išlikti savo personažu net jei prieš jūsų akis buvo pažeidžiamos taisyklės ar nutaikyta OOC neapykanta, pabaikite roleplay situaciją ir tik tada užpildykite pranešimą Discord serveryje dėl taisyklių pažeidimo (būtinai su vaizdine medžiaga) – šio punkto nepaisymas gali užtraukti bausmę ir jums;
 • Administracija pasilieka teisę žaidėjus šalinti iš projekto dėl jo vertybių bei puoselėjamų ir skatinamų standartų nepaisymo;
 • High quality working microphone is a requirement;
 • Ignorance of rules is no excuse!

Metagaming [MG]

The use of any IC information gathered outside of game (seen on twitch.tv, photo on Discord and etc.) that allows you to change you character moves and future roleplay or gives you some kind of benefit.

Powergaming [PG]

Granting various abilities and traits to your character in order to improve situation outcome for your own benefit (or someone elses). Abuse of game operations and unfair /me command usage, giving you unrealistic leverage at any given time. Examples:

 • Roleplay situations, when other player is not given a chance or enough time to answer to your actions.
 • Fast running or any other demanding physical tasks right after heavy injury or after being hospitalised.
 • Constant talking, information passing and leading any kind of activity while being heavily injured or downed.   
 • Roleplaying supernatural powers.
 • Bunnyhop – šokinėjimas be perstojo su tikslu (arba nebūtinai) įgyti pranašumą roleplay situacijoje;
 • Piktnaudžiavimas oficialiais darbais, nebaigiant pamainos (pamainos aktyvumo keitimo komanda /duty);
 • Kito veikėjo CK roleplay, jeigu iš kito žaidėjo negautas sutikimas.

Random Deathmatch [RDM]

Kito personažo užpuolimas (nebūtinai nužudymas) be roleplay priežasties/istorijos atvedusios iki to, pasinaudojant bet kokiu prietaisu (kumščiais, ginklu, transporto priemone, sprogmenimis degalinėje ir kt.)

Auganti įtampa tarp gaujų gali privesti prie karo, kurio metu jūs gaunate roleplay priežastį tarpusavyje kovoti su pretekstu, jog jūsų gaujos kariauja, tačiau apie tokius ketinimus turi pranešti kovojančių gaujų lyderiai vienas kitam ir pateikti sąlygas  (galima susitarti ir OOC), kurios galėtų užbaigti žudynes.

Automobilio naudojimas trankymui, žmogaus partrenkimui ir/ar prispaudimui turi atitikti logiką (mašinos gabaritus, vertę, taisymo įkainius, t.t.) susidariusią įtampą tarp personažų.

Valuing All Life [VAL]  FearRP  [FRP]

Visų gyvybių (įskaitant ir jūsiškę) vertinimas ir žaidimas su kitais veikėjais taip, lyg jie turėtų tik vieną gyvybę ir suvokimas, kad atimta gyvybę guls ant jūsų pečių ir turės tam tikras pasekmes.

Šiai taisyklei įsivažiuoti kol kas naudojame principą: žmogų galima tik sunkiai sužeisti, bet ne nužudyti (0HP reiškia sunkius sužalojimus).

Heavy Injuries Rule [HIR] New Life Rule [NLR]

Jeigu susižeidžiate žaidime ir žaidimas nebeleidžia vaikščioti ir valdyti savo personažo, jums įsigalioja Sunkių Sužalojimų Taisyklė. 

Jeigu Jums žaidime sugeneruojama ”Sužeistasis praranda atmintį apie šį įvykį” žinutė, Jūs privalote laikytis šios taisyklės. Jeigu buvote sužeisti kito žaidėjo, aktyvuotą Sunkių Sužalojimų Taisyklę užpuolikas gali panaikinti parašęs “/me ooc Gali atsiminti šiuos įvykius”. Jūs turite pilną teisę atsisakyti suteiktos progos tęsti rolepay su atsiminimais, parašę “/me ooc Atsisakau”.

Jeigu Jūs buvote sužeisti (Injured) ir Jums žaidimas parašė „Sužeistasis atsimins šį įvykį“, reiškia Jūs patyrėte sužalojimus, tačiau atminties, kas būtent toje roleplay situacijoje įvyko, nepraradote.

Įsigaliojus [HIR] taisyklei, tikslinga ir reikalinga roleplay’inti prisikėlimą iš lengvos komos su atminties praradimu ir 30 minučių arba daugiau privalote skirti reabilitacijai, t.y. saugoti savo gyvybę, nelakstyti, roleplay’inti sužalojimus pagal situaciją ir nevykdyti keršto. Kaip bebūtų, galite jį planuoti, jei gaunate informacijos.

Aktyvavus [HIR], tai Jūsų veikėjo istorijos nenutraukia – jūsų priešai vis dar gali Jus medžioti, Jūsų nusikaltimai ir paieškomumas išlieka – Jūsų veikėjas negyvena naujo gyvenimo, tik patiria sunkius sužalojimus ir atminties praradimą.

Neatvykus medikams ir Jums prisikelus su [E] raide, Jums automatiškai įsigalioja [HIR] taisyklė ir Jūs privalote neatsiminti, kas įvyko paskutinėje roleplay situacijoje.

Jei atvykus medikams parašote, jog neturite pulso ir po medikų roleplay atsisakote jį susigrąžinti – Jūs atsisakote visų pretenzijų ir nuosavybės į savo veikėją ir jums bus priverstiniu būdu daromas CK (character kill).

Turto plėšimo limitacijos (kriminalinė veikla)[TPL]

 • Iš kito žmogaus galima pasisavinti viską, ką jis apiplėšimo metu turi su savimi; 

 • Žmogaus vežimas prie bankomato ir reikalavimas ištuštinti sąskaitą yra draudžiamas;

 • Liepimas žmogui išvaryti tr. pr. iš garažo ir ją apiplėšti yra draudžiamas;

 • Liepimas žmogui perrašyti savo turtą yra draudžiamas;

 • Maksimalus išpirkos dydis už įkaitą yra $5000 (išskyrus už oficialių darbų darbuotojus ir kt. įtakingus asmenis);

 • Pareigūnų vertimas keliauti į Policijos Departamentą paimti daugiau ginklų nei buvo atsivežta yra draudžiamas.

Gaujos bendrų limitacijos (kriminalinė veikla)[GBL]

Vienu metu aktyvių  vienos gaujos (ar žmonių grupės) narių atliekančių kriminalinę veiklą gali būti 4 asmenys (pvz. 3 iš vienos gaujos bei vienas nešališkas vairuotojas), bet koks įsiliejimas į veiklą (pvz.: informacijos perdavimas, radijo komunikacijos) traktuojamas kaip buvimas veiklos dalimi.

Gaujų tarpusavio karams žmonių limitacijų nėra.

Twitch Terms of Service [TOMEGALULS]

Kadangi dauguma žmonių transliuoja ar kitaip įrašinėja žaidimo eigą privalu laikytis twitch.tv platformos gairių, kurias galite rasti čia.

Piktnaudžiavimas script’o ar žaidimo principais [BUG]

Bet kokia bug’ų ar kitų script’o ar žaidimo klaidų eksploatacija be pranešimo administracijai siekiant gauti nesąžiningą roleplay pranašumą.

BET KURIOS IŠ ŠIŲ TAISYKLIŲ PAŽEIDIMAS GALI LEMTI JŪSŲ TEISĖS ŽAISTI PROJEKTE APRIBOJIMĄ !

Gairės

Personažo Kūrimas

Personažo sukūrimas nėra tik rūbų atrinkimas ir vardo/pavardės sugalvojimas – geras veikėjas turi silpnųjų bei stipriųjų savybių, išskirtinių charakterio bruožų, savo istoriją, įsitikinimus, principus, planus, tikslus ir jų siekimo būdus. Kuriant personažą reikėtų apgalvoti šiuos punktus:

 • Kaip ir kodėl jūsų veikėjas atsidūrė Los Santos mieste? Ką jis veikė prieš atvykimą čia?
 • Kokias stipriąsias ir silpnąsias personažo savybes kiti gali pastebėti iš karto, kokias jis slepia ir nenori, kad sužinotų kiti?

 

 • Jūsų veikėjas negali būti visų galų meistras, pasistenkite sugalvoti ką jūsų veikėjas daro gerai, kas jam nesiseka, o ką galbūt išvis atsisako daryti, pamirškite, jog galėsite su didele kriminaline istorija tapti policijos pareigūnu ar medicinos centro darbuotoju, atsargiai rinkitės savo veikėjo gyvenimo kelią
 • Jūsų veikėjas neturėtų dalyvauti kiekvienoje pasitaikiusioje situacijoje. Prieš veldamiesi į situaciją apgalvokite, kodėl jūsų veikėjas ten atsidūrė ar atsidurs, ko tuo norėsite pasiekti, kaip situaciją ar istoriją pradėsite, kokią naudą atneš miestui ar kitiems veikėjams ir kada ji galbūt potencialiai baigsis

 

 • Patikrinkite visas galimybes suteikti jūsų veikėjui išskirtinumo, pvz.: /walk maneater, jei jūsų veikėjas yra lengvabūdiškas
 • Kurdami veikėją palikite vietos jo tolimesniam vystymui ir “evoliucijai”;
 • Jei jaučiate, jog jūsų veikėjas pasiekė visko arba nepasiekė nieko ir nebeturi jokių tikslų ar galimybių šiame mieste, nebijokite to veikėjo paaukoti ir galvoti apie kito veikėjo susikūrimą.

Personažo Mirtis

Žaidėjas gali nuspręsti, kad jo personažo istorijai atėjo pabaiga ir jo veikėjas mirs arba išvyks svetur visam laikui. Atminkite jog veikėjo mirtis gali turėti didelę įtaką ne tik jūsų, bet ir kitų personažų istorijoms, kuriose jūsų personažas dalyvavo arba buvo kitaip įsivėlęs.

Jei jūs pasiruošę mirti ir gulite be galimybės judėti jums tereikia atvykusiems medikams po pirmojo patikrinimo parašyti “/me pulso nėra”.

Su kitais personažais

Roleplay metu susidursite su daug personažų. Nuo oficialiai valstybei dirbančių, verslininkų iki nusikaltėlių grupuotės narių ir benamių. Kiekvieno žaidėjo tikslas turi būti kiekvienam veikėjui suteikti kuo įdomesnę patirtį ir kažkaip pildyti ne tik savo, bet ir miesto istoriją.

Situacijose su medicinos centro darbuotojais

Jei esate sužeistas be galimybės judėti (netyčia ar kaip roleplay pasekmė su kitu veikėju), jūs privalote laukti policijos arba medikų, kai atvyksta pagalba, abi pusės stengiasi suteikti vieni kitiems kuo įmanoma geresnę roleplay situaciją ir patirtį. Joms suteikti rekomenduojame naudoti VOIP, tačiau roleplayinant sąmonės netekimą, teks naudoti “/me” komandas. Medikai su jumis ir jūs su jais turėtumėte bendrauti kuo pagarbiau.

Situacijose su policijos departamento darbuotojais

Policijos pareigūnai visada turėtų reaguoti ir elgtis profesionaliai visose situacijose. Būkite protingi ir pagalvokite ne tik iš personažo pusės, bet ir pats (OOC) asmeniškai, jeigu esate sulaikytas, kaip būtų logiška ir įdomu elgtis tokioje situacijoje. Taip pat, atsakykite policininkams į /me komandas, kad suteiktumėte visą reikalingą informaciją tolimesniam ir kokybiškesniam roleplay.

Roleplay Stabdymas

Roleplay nėra stabdomas*

*Roleplay stabdymas leidžiamas tik administratoriams

Seksualinis ir kankinimo roleplay

Seksualinis roleplay yra draudžiamas (Twitch TOS).

Kankinimas yra galimas, tačiau tik tuo atveju jei jūs, asmuo su kuriuo ketinate tai daryti ir visi esantys žmonės aplinkui sutinka su tokio tipo roleplay per OOC pokalbį ir esate pakankamai aiškiai išdėstęs ir davęs laiko kitai pusei to atsisakyti.

Žaidimo klaidos ar nenumatyto atsijungimo atveju

Žaidėjai, kurie atsijungia roleplay metu dėl žaidimo bugo, interneto dingimo, elektros dingimo, turi vėl prisijungti per 10 minučių ir informuoti kitus žmones OOC (dažniausiai discorde), kurie dalyvavo roleplay situacijoje, kad jūsų palauktų ir galėtų pratęsti roleplay. Jei negalite vėl prisijungti dėl tam tikrų priežasčių, o įvyko situacija, kurioje galimai galėjote prarasti turtą ar būti suimtas pareigūnų – atsijungimas gali būti pateisinamas TIK pateikus įrodymus. Esant tokiai situacijai, kai žaidėjas yra atjungiamas nuo žaidimo dėl serverio klaidos, situacija tęsiama toliau.

Pastraipėlė nusikaltėliams

Projekte netoleruojame gangsterių ir kitų nusikaltėlių, kurie atsisako susitaikyti su jų veiksmų pasekmėmis ir iškart puola aiškintis OOC būdais kas įvyko vienoje ar kitoje situacijoje. Tą pasakius štai keletas gairių kokybiškam nusikaltėlio roleplay vystymui:

 • Kriminalinė istorija: jokiais būdais nepulkite apsimetinėti ar roleplayinti nusikaltėlių vadeivos išmanančio kiekvieną sritį. Duokite laiko savo veikėjui užmegzti ryšius, išmokti kuo verčiasi nusikaltėliai šiame mieste, kokios yra galimybės ir kaip kokybiškai galima jas vykdyti. Nepradėkite nuo banko ar parduotuvės seifo plėšimo.

 

 • Policijos aktyvumas: nusikaltėliai turi turėti omeny, jog atlikę nusikalstamą veiką jie atkreipė pareigūnų dėmesį ir yra paieškomi. Atlikę vieną nusikaltimą nepulkite iškart daryti kito ir neroleplayinkite, lyg mieste būtų limituotas kiekis policijos pareigūnų. Duokite pareigūnams laiko apie jus pamiršti prieš atlikdami kitą nusikaltimą.
 • Nusikaltėlių organizuotumas: ilgainiui jūsų veikėjas gali atrasti tam tikrą organizuoto nusikalstamumo hierarchiją, kuri susidarė natūraliai dėl grupuočių nusikalstamos veiklos mieste ir pakliuvimas į tą radarą ar jo sukūrimas turėtų būti kiekvieno nusikaltėlio tikslas, ypač jei norite pradėti uždirbinėti didelius pinigus ir turėti kažkokį vardą ar pagarbą tame pasaulyje net kaip laisvas agentas (pvz.: itin geras vairuotojas).

 

 • Konfliktai: kol egzistuoja gaujos, tol galite tikėtis tarp jų kylančių konfliktų dėl vienų ar kitų išteklių, išsišokimų, nepagarbos, net skirtingų vertybių ar nusikaltimo atlikimo būdų, kurie galbūt atkreipia per daug teisėsaugos dėmesio. Konfliktai tarp gaujų yra viena įdomiausių nusikaltėlių roleplay dalių, kuri kuria miestą keičiančius įvykius, įtraukia medikus, policininkus ir sąžiningus piliečius.

Pastebėjimai

Besikartojantis gairių nepaisymas

Jei buvote perspėtas administracijos atkreipti dėmesį į gaires ir šiek tiek patobulėti roleplay srityje, tačiau to nepaisėte daug kartų – tai gali jums užtraukti atitinkamą bausmę.

Common sense

Tikėdamiesi kuo didesnio supratingumo iš jūsų pusės, kas iš tiesų yra roleplay, neaprašinėjame Non-roleplay (copbaiting, mercykill ir kt.), Vehicle Deathmatch, Baimės roleplay, No-crime zone, Crime-zone, IC/OOC mix, Hacking,  Modding taisyklių, tačiau nenustebkite, jei apie jas paklausime anketos tikrinimo metu pokalbio etape.

Spec. Zonos

Serveryje NCZ (No Crime Zones) bei CZ (Crime Zones) šiuo momentu nėra.

Administracija pasilieka teisę sukurti tokias zonas specialiems bendruomenės renginiams.

Priekabiavimas ir žinios apie taisyklių pažeidimus

 • Draudžiama nutekinti ar platinti kito žaidėjo asmeninę informaciją ar grasinti jam, jog tai padarysite. Jeigu ir neturite apie kitą žaidėją jokios asmeninės informacijos, tačiau kalbate ar dar kitaip grasinate, kad j1 išplatinsite bus baudžiama be perspėjimo ir be galimybės sugrįžti į projektą. 
 • Draudžiama bauginti, priekabiauti ir kabinėtis prie žaidėjų be jokios roleplay priežasties. Jeigu tai darote žaidime, jūs galite tai daryti, tačiau, jeigu bus pastebėta, kad prie žmogaus kabinėjatės tik dėl OOC priežasčių, būsite baudžiamas. 
 • Žaidėjai PRIVALO pranešti apie bausmių vengimo atvejus ar kalbas apie kibernetines atakas (DDOS) prieš projektą, nesvarbu ar tai daroma juoko forma ar ne. Bandymas nuslėpti ar nutylėti tokią informaciją yra draudžiamas ir būsite baudžiami.
 • Draudžiami bet kokio tipo įžeidinėjimai OOC.
 • Jeigu transliuojate savo žaidimą, jūs esate atsakingas už savo žiūrovų pokalbius, nesantaikos kurstymą ir metagame [MG].

Paskyros nuosavybė ir atsakomybė

 • Paskyros nuosavybė NEGALI būti perleidžiama kitam žaidėjui ir yra kūrėjo nuosavybė;
 • Visi žaidėjai yra atsakingi už savo paskyrą, IP adresą, “Rockstar Social Club” paskyrą ir papildomų programų naudojimą. Susietos paskyros, t.y. paskyros, kurios susietos tuo pačiu IP adresu ir žaidžiantys daugiau nei vieną personažą gali būti baudžiami.
 • Žaidėjai negali pardavinėti ir pirkti serverio turto už realią valiutą ar kitokią piniginę vertę turinčius daiktus ar paslaugas. Tai praktikuojantys asmenys bus šalinami už RWT pažeidimą (real world trading) ir baudžiami griežčiausia bausme – apribojimu žaisti serveryje nenustatytam laikui (perma ban).

Parama projektui

 • Jei iškilo kokių nors klausimų, susijusių su parama, kreipkitės į “Whiteout RP” administraciją.
 • Visa parama “Whiteout RP” serveriui yra negrąžinama.

 

Taisyklių pildymas ir keitimai

Administracija pasilieka teisę pridėti naujų, ištrinti senas ar kitaip keisti/koreguoti serverio taisykles be išankstinio pranešimo

Nenumatyti Atvejai

Įvykus  ginčui ar susidūrus su taisyklėse neapibrėžtomis situacijomis ar klausimais, administracija pasilieka teisę kiekvieną situaciją vertinti individualiai, pagal turimą kontekstinę informaciją.

Paskutinį kartą redaguota 11/06/2020

Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google